Yükleniyor

“Silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan yargılanan biri tutuklu üç sanıkla ilgili FETÖ davasında beraat ve ceza kararları açıklandı. 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezasına çarptırılan tutuklu sanık adli kontrol şartıyla tahliye edildi. İki tutuksuz sanık ise beraat etti

Kocaeli’de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ) üye olmak suçundan yargılandılar. Ve bu kişilerden üç kişiden biri 4 yıl 8 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı. Adli kontrol şartıyla tahliye edildi, diğer sanıklar ise FETÖ davasında beraat etti.

Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Savaş Tosun katıdı. Ayrıca tutuksuz yargılanan eşi Demet Tosun ve Hamit Mehmet Ünsal ile avukatları katıldı.

Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in talimatının ardından Bank Asya’daki hesabına yüklü miktarda işlem gerçekleştirilmiştir. Nedenini açıklayamadığı Uganda seyahati yaptığı. HTS raporunda hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında işlem uygulanan kişilerle telefon görüşmelerinin tespit edildiği gerekçesiyle tutuklu sanığın cezalandırılması istendi.

Savunmasını yapan Tosun, hakkındaki suçlamaları reddederek söz konusu terör örgütüne üye olmadığını öne sürdü.

Kayseri’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yargılanan 4 sanıktan ikisi hakkında beraat kararı, birine 6 yıl 3 ay, diğerine 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Kayseri’de FETÖ davalarında 2 ceza 2 beraat

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmalarda tutuksuz sanıklar eski astsubay Furkan K, eski öğretmen Necati S, Su Eda Göncü ve avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanık astsubay Recep T. ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığı ile duruşmaya katıldı.

Hakkındaki tanık beyanlarını kabul etmeyen sanık Göncü, eşinin de aynı hattı kullanmaktan dolayı ceza aldığı telefona örgütün gizli haberleşme programı ByLock’u indirdiğini ve kullandığını öne sürerek, beraatını istedi.

Örgütün askeri mahrem yapılanmasında yer alan “mahrem imamlar” ile ankesörlü telefonlardan görüştüğünü itiraf eden sanık Furkan K, etkin pişmanlık kapsamında bildiklerini anlattığını belirterek, beraatını talep etti.


Yorum Bırak

İletişim

Hilal Mahallesi 686. Sk. No:6 Yıldız Çankaya Ankara, Turkey
0 533 408 50 81
09:00 - 18:00